Používate prehliadač Internet Explorer 6, ktorý už nie je podporovaný
X
Internet Explorer 6 bol vydaný v roku 2001 a jeho posledná verzia vyšla v roku 2004. Prehliadač nepodporuje najnovšie štandardy a preto je možné, že sa Vám stránka nezobrazí správne. Používanie tohto prehliadača je aj z hľadiska Vašej bezpečnosti na internete nežiadúce.

Doporučujeme Vám nainštalovať si niektorý z moderných prehliadačov: FirefoxFirefox Google ChromeGoogle Chrome Internet ExplorerInternet Explorer OperaOpera SafariSafari
Uvedenými odkazmi sa dostanete na stránku, kde si môžete stiahnuť daný prehliadač v najnovšej verzii.

Čo je najdôležitejšie pre život


Moja otázka pre občanov: Čo je podľa Vás najdôležitejšie pre život?

Odpoveď: Voda, Potraviny, Vzduch a bývanie.


Vážení občania, hovoríte, že pre život je najdôležitejší vzduch, voda, potraviny a bývanie, a ja pridám ešte Láska. Áno, to je základ pre život, sú to základné ľudské práva, ale pozrime, čo sa tu za posledných 25 rokov udialo s našimi potravinami. Už takmer nemáme v obchodoch svoje výrobky, pretože všetky mliekárne a takmer celý potravinový priemysel je už v rukách cudzích korporácií, o ktorých nevieme, kto je ich majiteľom, teda zodpovednou osobou. Takže niet nikoho, komu môžeme povedať, aby prestali dávať do potravin zdraviu škodlivé e-čka a cukry, ktorých počet sa stále zvyšuje, aby tovar dlho vydržal v peknom vzhľade. Teda nie je tu braný zreteľ na zdravie, ale na trvanlivosť a krásu výrobku. A to sa bez chémie nezaobíde, a taktiež sa to nezaobíde bez trvalých následkov na zdravie človeka. A tu sme doma. Potraviny sú základ života, ale aké potraviny? To čo kupujeme sú žiaľ nie potraviny pre zdravie, ale otraviny pre výrobu chorôb a oslabnutie tela. Tuná si treba uvedomiť, koho tým podporíme, keď kúpime tieto otraviny, či seba, svoje zdravie a zdravie svojej rodiny, alebo chamtivý koorporačný systém, ktorý nemá telo z mäsa a kostí, nepotrebuje jesť, piť ani spať. Pre svoju existenciu potrebuje iba naše peniaze. A tu sme zase doma. Teda systému ide o peniaze a nie o zdravie ľudí, tak mi povedzte, či nie je lepšie dať tie peniaze za domáce potraviny, aby aj kapitál zostal v našom meste aj obciach? Možno namietnete: „Ale my tu nemáme svoju pekáreň, ani mliekáreň.“ To je pravda, ale čo nieje dnes, to tu môžeme vytvoriť aj svojpomocne zajtra. Môžeme mať vlastnú syráreň, bryndziareňmliekáreň i pekáreň. Keď to tu bolo stáročia predtým, prečo by to tu nemohlo byť aj teraz? Vytvoria sa pracovné príležitosti a majiteľom budeme všetci, buď v občianskom združení, alebo v neziskovej organizácii, či v družstve, a tak to zostane v rukách občanov a tiež finančné prostriedky z tohto získané sa budú točiť v oblasti potravín, ich pestovania a výroby tu, doma. Taktiež je tu priestor pre skleníky, kde sa môže vypestovať veľké množstvo rôznych druhov zeleniny, byliniek i kvetov. Skleníky tu boli a vytvoríme ich zasa. A tak sa dá pokračovať ďalej, lebo je tu nevyužitý tvorivý potenciál občanov. Prečo za socializmu to fungovalo, no preto, lebo na všetko boli peniaze a hlavne sa to točilo v jednom včeľom úli, lebo všetci spolupracovali a veľa ľudí pracovalo na poli i v skleníkoch a peniaze zostávali na slovensku a neputovali do zahraničných firiem ako dnes. Až zo Švajčiarska museli sem prísť ľudia, nám ukázať kade vedie tá cesta von z bludného kruhu závislosti na koorporačnom systéme, ktorý zotročuje ľudí. Aj inde v zahraničí začína fungovať takáto sebestačnosť, lebo ľudia si začínajú uvedomiť, kam sme boli zatiahnutí. To čo tu bolo vybudované sa môže vybudovať znova pre naše pokolenia a naše aj ich zdravie a pre trvalo udržateľný systém s ohľadom na potreby občanov i prírody. JE NAJVYŠŠÍ ČAS PRIATELIA PREBUDIŤ SA Z KLAMNÉHO SNA, inak môže byť čoskoro aj neskoro!


Ak sa vám tento článok páčil, tak dajte like, alebo zdielajte.

Vulgárnosti a reklama budú vymazané. ( * povinné)
Meno: *
E-mail:


Ľubica 12.11.2014 20:53:18

Myslím si, že rovnováha medzi dobrom a zlom musí byť zachovaná, aby sme sa ako civilizácia nezničili, Osobne sa snažím šíriť pozitívne okolo seba a tak si toho aj viac ku sebe pritiahnem, s nepriateľstvom sa stretnem iba zriedka,chcem ísť príkladom práve v spolupráci a ochotne si navzájom pomáhať, aspoň medzi našimi priateľmi nám to tak funguje a je to dôležité, lebo človek nikdy nevie kedy bude potrebovať pomoc. Myslím, že vzájomná úcta a slušnosť, je základom pre dobré priateľstvá, všetko je v nás, dobro i zlo, avšak ak si dokážeme zachovať lásku voči inému aj pri zlých skúsenostiach a neživíme nenávisť, tak sa to dá automaticky do súladu. Je možné sa to naučiť, potom sa zlo zmenší, potrebné je pestovať dobro aby sa oslabilo zlo. Všetci na tom musíme pracovať v sebe, môžem o tom robiť prednášku, ako to môžeme docieliť. Môžete zorganizovať skupinu ľudí a stretneme sa a podiskutujeme. Navštívia ma priatelia, ktorý potrebujú pomoc pri riešení rodinných, alebo iných problémov. Každý problémový vzťah sa dá riešiť ak je tam vôľa.Tam kde je vôľa tam je aj cesta.